Pohybová a soumraková čidla
Primární funkcí pohybových čidel byla a dosud je ochrana majetku před neoprávněným vniknutím na pozemek či do objektu. Stále častěji nacházejí uplatnění také při řízení osvětlení v interiérech a exteriérech s cílem optimalizovat dobu svícení a snížit tak spotřebu elektřiny. Průmyslové objekty, nákupní centra, obchody, kancelářské prostory, byty nebo rodinné domy. Tam všude úspěšně slouží. Někdy bývají napojeny na centrální pult bezpečnostní služby, ve většině případů „pouze“ rozsvítí.
Rozhodnutí, kam budou pohybové senzory umístěny a jakému účelu budou sloužit, podmiňuje výběr pohybového čidla dle druhu instalace: Do podhledu, na omítku v závislosti na velikosti úhlu snímání nebo na strop. Alternativou je svítidlo se zabudovaným senzorem. Podle principu detekce pohybu existují dva druhy pohybových čidel: Pasivní a aktivní. Z pasivních jsou nejrozšířenější infračervená čidla (PIR). Vyhodnocují elektromagnetické záření ve sledovaném prostoru a reagují na jeho změnu způsobenou vstupem osoby. Z aktivních jsou nejčastější mikrovlnná pracující na principu radaru, která umí detekovat pohyb i přes kryt světla, sklo, plast, dřevo apod. Tuto skutečnost je zapotřebí respektovat při instalaci.
V našem e-shopu najdete praktiky celé spektrum pohybových čidel od renomovaných výrobců. Nejste-li si jisti výběrem, obraťte se na naše odborníky, kteří nejen poradí, ale také pomohou připravit projekt.